• בית
  • שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

מאת: רו"ח (משפטן) אייל סנדו
פורסם ב: ירחון חשבים - יולי 2016
אזרח ישראל הוא גם תושב חוץ ומתגורר כבר למעלה מעשור בחו"ל. האם יוכל לקבל פטור מניכוי במקור מניירות ערך? אם כן, מהו התהליך אל מול רשות המסים (מס הכנסה) או אל מול הבנק? אם הוא יכול לקבל פטור מניכוי במקור, האם הוא יכול לקבל החזר על שנים 2009-2008 , אף על פי שעברו שש שנים, מכיוון שלא מדובר בהחזר מס, אלא בהחזר ניכוי שלא היו אמורים לנכות עבורו מס?
מאת: רו"ח (משפטן) ישי חיבה
פורסם ב: ירחון חשבים - יולי 2016
חברה ישראלית קיבלה הלוואה בריבית 0.5 אחוז לשנה מלקוח שלה הנמצא בחו"ל (חברה לא ישראלית). האם יש לחברה חשיפה מבחינת הוראות סעיף 3(ט) לפקודה? האם יש כאן עסקה בין-לאומית על פי הסעיף?
מאת: מר חיים חיטמן
פורסם ב: ירחון חשבים - יוני 2016
מדוע מחייב המוסד לביטוח לאומי בדמי ביטוח כ"לא עובד" אישה נשואה חברת קיבוץ בחודשים שבה אינה עובדת כשכירה? מהן הפעולות שעליה לעשות כדי לבטל את החיובים בחודשים אלו? אם היא חייבת בתשלום, האם תשלום זה אינו חל על הקיבוץ?
מאת: רו"ח (משפטן) אייל סנדו
פורסם ב: ירחון חשבים - יוני 2016
במסגרת הקמת מיזם JV משותף בין חברה הודית לחברה ישראלית הועבר ידע מהחברה הישראלית למיזם אשר נמצא בהודו, לחברה הישראלית אין מוסד קבע בהודו. החברה הישראלית מוכרת ללקוח הודי מוצר הכולל מרכיב של הדרכה ואחריות לשנה. כמו כן, החברה הישראלית שותפה בשיעור של 24% עם החברה ההודית, 1. האם הכנסות הקשורות למרכיב ההדרכה יסווגו לסעיף 13 באמנה "תשלומים בעד שירותים טכניים" או יסווגו לסעיף 7 לאמנה – "רווחי עסקים"? 2. האם הכנסות הקשורות למרכיב האחריות יסווגו לסעיף 13 באמנה "תשלומים בעד שירותים טכניים" או יסווגו לסעיף 7 לאמנה - "רווחי עסקים"? 3. לאיזה סעיף באמנת המס תסווג העברת הידע כאמור? 4. אם הידע יושכר, כלומר לא יימכר, האם הסעיף ישתנה? 5. מה שיעור מס החברות החל על החברה ההודית?

 

שותף, מומחה בתחום המיסוי הישראלי

מומחית בתחום המיסוי הישראלי

שותף, מומחה בתחום המיסוי הבינלאומי

שותף, מייסד ומנהל, מומחה בתחום המיסוי הישראלי והבינלאומי

הרשמה לקבלת מבזקים
הרשמה לקבלת מבזקים
המומחים שלנו לרשותכם
שאל שאלה